Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok

1-Bir araştırma şirketinin gazetede çıkan AKP %48-52 arasında oy alır haberini okuyunca ne kadar çok tepki gösterilmişti. Demek ki bu gün bu araştırma şirketinden özür dilenmesi gerekiyor.
2-CHP büyük hayal kırıklığı yarattı deniyor aslına bakarsanız ülkemizde sol oyların toplamının hiçbir zaman tek başına iktidara gelmek için yeterli çoğunluğa erişmediğini düşünürsek bu sonucu daha doğal karşılamamız gerektiğini düşünmekteyim
3- Türkiye de solun varlığı devam etmekteyken sağ tamamen göçük görünmekte Aslına bakarsanız ben AKP yi muhafazakar sağ parti olarak görmekteyim. Diğer sağ partilerden çok da farklı bir yapısı yoktur. Sadece ülkeyi biraz daha çabuk haraç mezat satmaktalar .Dinci kadrolaşma diğer sağ partiler döneminde de aynen devam etmekteydi .
4-Tanklarla destekli kara birlikleri gibi hareket eden CHP deki problemin sadece Baykal ın muzip hizip sorunu olduğunu düşünmek yanılgıdır. Baykal ın partiye zarar verdiği doğrudur ve alt kadrolarıyla birlikte partiden gitmelidir. Ancak teknik direktör değiştirmekle takım değişmez partideki kalıp düşünceleri de oturup yeniden teraziye koymak ve bir şeyleri değiştirmek gereklidir.
5-. CHP nin ve bu solun yeniden yapılanmaya ve halkın partisi olmak için halka inmeye ihtiyacı vardır. Meseleyi bir torba dağıtılan kömür verilen bir parça ekmek karşılığı verilen oy olarak değerlendirmek de doğru görünmemektedir. Zira bunu eleştireceğine CHP nin Sosyal Devlet ilkesini harekete geçirip bir parça ekmeğe , bir torba kömüre , bir çuval pirince muhtaç vatandaşa eğilmesine ihtiyaç vardır. Elitlerin zenginlerin partisi konumunda olmaktan kurtulup tabanın partisi söylemine ve yapılandırmasına ihtiyacı vardır.
6--Ülkemizde bir kez daha görülmüştür ki askere sırtını dayayıp politika yapmaya çalışan zihniyet asla iktidara muktedir olmamıştır. Asker kimi işaret ederse halk diğerine oy vermektedir.
7- Bir başkasının fikrinin değilini savunmak yeni bir fikir değildir CHP nin ülke yönetimine ilişkin bir programı yoktur . Sadece iktidardaki partiyi eleştirmekle seçim kazanılmayacağı ortadadır. Zira sorunlara akılcı ve yeni bir yaklaşımı getirmek ve bu çözüme de halkı inandırmak gereklidir. Kürt sorununa CHP nin yaklaşımı sadece böldürmeyeceğiz söylemiyle sınırlıdır. Bunu nasıl yapacağını anlatan bir yaklaşımı yoktur. Aşırı milliyetçi söylemler ırkçılık boyutunu almış ve ondan daha ırkçı olan MHP ye oylarını kaptırmıştır. Faşist yaklaşımlı bir partinin sosyal demokrat olduğunu söyleyen bir partinin oylarını çalmış olması ikisinin de bir noktada aynılığını gösterir. Demek ki MHP biz görmeyeli sosyal demokrat olmuş
AB ye girme hususundaki yaklaşımlar net değildir . AB ye karşıyız demek yerine AB konusunda yeni bir yaklaşıma ihtiyacımız var demek daha gerçekçi bir yaklaşım olabilirdi. Zira iktidara geldiklerinde AB ile köprüleri atmayacakları gün gibi açıktı . Halk bunu yutmamıştır.
8-Bu konuda söylenecek çok söz var ancak başörtüsü meselesini birileri kullanıp birileri de buna karşı çıktıkça ve bunu laiklik mecrasında tartışmaya devam ettikçe bu zihniyet daha çok gol yiyecektir.
9-Kimse barajın kalkmasını beklemesin seçimden zaferle ayrılan bağımsızların yolunu kesecek yeni barajların gelmesi ülke şartlarında ve yasakçı zihniyette maalesef daha olağan bir durumdur.
10-Sözün özü şudur ki kendilerini yönetecek zihniyeti olmayan halkı bir başkasının atanmış valisi yönetecektir.
Şimdiden geçmiş olsun

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yazarlarımız


IMAGE
Mehmet Karaaslan
IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Hakan Dinçer

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright