Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok
Ben bu seçimlerde iki görüşü dinleme kararı aldım. Biri, sermayeyi destekleyen, ABD ile içli dışlı, demokrasi meselesinde sadece kendine demokrasi isteyen, milliyetçiliği ırkçı boyutlarda ele alan vs.. ve bunları direk ve çekinmeden, açık açık söyleyen, savunan MHP. Diğeri ise, evrensel normlarda demokrasiyi savunan, emekçi ve halkçı politikalar üreten, bütün ulusların eşit ve demokratik birliğini savunan, sermaye karşısında emekçilerin politikasını üreten, antiemperyalist, şimdilik ve zorunlu olarak “bin umut adayları” adıyla seçimlere BAĞIMSIZ olarak giren adaylar. Başkaları yok mu? Elbette var.
Ama dinlemeye gerek var mı? Söylediklerine bakarsan bence hiçte gerek yok. Çünkü, diğer hepsi (CHP dahil) MHP’nin savunduğu düşünceyi KEM KÜM ederek savunuyorlar. Açık konuşmaktan kaçınıyorlar. Bir şeylerin üzerini örtmeye çalışıyorlar. Bakıyorsunuz
- biri, Irak’a harekat gerekliyse yapılmalı diyor, özü= MHP: Irak’a savaş açmalıyız ve girmişken Musul’u ve Kerkük’ü almalıyız.
- Demokrasi elbette gerekli AMA, özü: MHP: demokrasi isteyenlerin hepsi terörist
- Kürt vatandaşlarımız, pardon Kürt asıllı vatandaşlarımız ; özü: MHP: Kürt diye bir şey yok. Hepsi Türk klanları
- Mecburi din dersleri meselesini mutlaka bir çözüme bağlamalıyız, ama anayasa, tek başına iktidar olmak, milletvekili sayımız, özü: MHP: din dersi devlet tarafından zorunlu olarak verilmeli, milli birlik ve bütünlüğü böyle sağlarız.
…kısacası MHP’nin düşüncelerini KEM KÜM diye yutkunarak savunmaya çalışıyorlar. Öyleyse ben de onlar yerine MHP’yi dinlersem zaten onların söylemek istediklerini, şifre çözücü gibi MHP anlatıyor.
İstanbul 2.bölge bağımsız adayı Baskın Oran hocanın dediği gibi bazı ezberlerimizi bozmamız lazım. Önce seçip sonra derdimizi anlatabilmek için seçtiklerimize karşı savaşmak zorunda olmadığımız bir seçim yapmak gereklidir derim. Laiklik mi? Şeriat mi? Peki demokratik bir laik düzen…

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yazarlarımız


IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Mehmet Karaaslan
IMAGE
Hakan Dinçer

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright