Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok
Genel seçimleri daha yeni geride bıraktık. Kazanan kazanmayan herkes kendi muhasebesini yapıyordur. Kazanmak = iktidar olmak olarak algılayanlar, kazanmak = kitlesiyle buluşmak olarak algılayanlar, kazanmak = günü kurtarmak olarak algılayanlar vs…
Ben kazanmak= kitlesiyle buluşmak anlayışında olanlardanım. Seçimden önce koyduğu hedefe yaklaşmak açısından da kazanan tarafta olduğumu söyleyebilirim. Bin umut adaylarının
-%10‘luk antidemokratik barajı geçersiz kılmak,
-mecliste demokratik bir ses olabilmek,
-emekçilerin sesini ve yüreğini ezberlere
aldırmadan ve o ezberleri bozarak meclis kürsüsüne taşımak,
-uluslararası açık ve GİZLİ tüm anlaşmaları kamuoyunun bilgisine sunmak,
-301.madde ve polis salahiyeti kanunu gibi ifade özgürlüğü önündeki tıkaçları geçersiz kılacak girişimlerde bulunmak,
-yurtta ve dünyada barışın tesis edilmesi için çaba harcamak ve politika geliştirmek,
-en önemlisi Türkiye’nin her şeyden önce çözmesi gereken Kürt meselesini demokratik bir çözüm yoluna sokmak
-vs…
Bu hedeflere varabilmek için sadece seçilen ve seçen değil tüm emekçi kamuoyunu harekete geçirecek girişimlerde bulunulacağını biliyorum. Çıkılan yolun BİRİLERİ tarafından tıkanmaya ve engeller çıkarılmaya çalışılacağını da biliyorum. Ama yinede umutlu olmam için yeterince sebebim var.
Oy vermediğim yerleri tartışacak değilim gibi bir tavır geliştirmiştim kendimce. Gerçek aklın, gerçek bilginin kendini kanıtlaması için başkalarını ezmeye, aşağılamaya, kötülemeye ihtiyacı yoktur.
Ancak özellikle CHP’lilerden yansıyan ‘bize niye oy vermediniz, gördünüz mü (akp oyları) ne oldu’ vb. kendi durumlarının vahametinin sorumlusu olarak bizi gösterme tutumlardan kaynaklı bazı değerlendirmeler yapma hakkını kendimde görüyorum.
Öncelikle belirtmem gerekir ki, oy vermem için benden oy istenmesi lazımdır. Bu seçim özelinde söyleyecek olursak benden ( benim gibi düşünenlerden ) bin umut adayları hariç kimse oy İSTEMEDİ. Ben de diğer çoğunluk gibi oyumu istemeyenlere emaneten de olsa oy veremezdim, vermedim de.
Kimsenin kapıma gelip oy ver demesini beklemedim tabii ki. Ama oyumu alacak olanların bir zahmet benim taleplerimi (en azından) dillendirmesi gerekirdi. Yukarıda bin umut adaylarının, artık milletvekillerinin yapacaklarını sıraladığım şeyler aslında benim önemsediğim taleplerin tam da özetidir. Bunun yerine suni kutuplar yaratarak bilinçleri çarpıtmaya, oy pusulası oyunlarıyla oy çalmaya, halk düşmanlarını bize seçtirmeye kalktılar.
İki aşırı uç, kollar iki yana doğru genişçe açıldığında ellerin sırtta birleşmesi gibi birleşirler, akp ve chp uçları gereğinden fazla açılınca gördük ki sırtlarında elleri birleştirmiş bin umudun önünü kesmek için el ele vermişler. Ama artık şu bilinmelidir; kendi aklımı yönetmek için başkasının aklına ihtiyacım yoktur. Chp’nin başkanı veya herhangi bir yöneticisinin takınacağı tavır partilerini ve taraftarlarını ilgilendirir, bu konuda yorum yapmayacağım

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yazarlarımız


IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Mehmet Karaaslan

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright