Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok

Hastalıkların kaynağının çoğunlukla psikolojik olduğu artık günümüzde kabul edilen bir gerçektir.Doktorların hastalarına, morelini bozmayacaksın,kızmayacaksın, üzülmeyeceksin şeklinde uyarılar yapması hem hastalıkların çoğunun psikolojik nedenlerden kaynaklandığını, hem de hastalıkların iyileşmesinin hastanın psikolojik durumuyla doğru orantılı olduğunu göstermektedir.   Kimsenin kendilerini sevmediğini düşünen  insanlar,sevilmenin tek yolunun para,güç ve şöhret aracılıgıyla  sevgiyi satın almak olduğuna inanırlar buda eskisinden daha da fazla yıpranmalarına neden olur.Çünkü  sevgiyi  asla satın alamazsınız.

Günümüzde sokaklarda hızlı hızlı yürüyen, kimseyle konuşmayan ,kendi kendine konuşan,ufak bir bahanede kavga çıkaran,hızla bireyselleşerek toplumdan kopan ve evlere kapanan insan sayısı günden güne artmaktadır.Aşırı çalışma,stres ve duygusal sorunlar nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflayan bu insanlar kolayca hasta olmaktadır.Bu durum psikoloklar ve psikiyatristlere olan ilgi ve ihtiyacı günden güne arttırmaktadır. Artık neredeyse herkesin bir psikolojik danışmanı bulunmaktadır.Henüz küçük yaşlarda insanların antideprasan ilaçlar kullanmaya başlamaları  gelecek için kaygı verici bir durumdur.
.

Oysa bunların tüm sebebi sevgisizliktir, sevgi arayışıdır. Sevgi hayata anlam ve amaç katar, sevgi olmazsa yaşam tüm anlamını yitirir.Depresyonda olduğumuzda , kendimizi yalnız ve üzgün hissettiğimizde ,kimsenin bizi sevmediği duyğusuna kapıldığımızda kolayca hasta oluruz. Oysa sevdiğimizde , sevildiğimizde , kendimize güven duyduğumuzda kolay kolay hasta olmayız.

Sık sık hasta olmak istemiyorsanız kendinizle,hayatla sevgi dolu bir ilişki kurmalısınız.  Kendinize, sevdiğiniz insanlara   günde en az bir defa  seni seviyorum deyiniz.Yaşamı sürdüren güç, enerji KOŞULSUZ SEVGİ değilde nedir?

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yazarlarımız


IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
Mehmet Karaaslan
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Hasan Aksoy

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright