Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yokGülmeye hasret olduğumuz bir dönemde iç karartıcı haberlerden sonra biraz da keyifli konular bulayım derken aradığımın burnumun dibinde ve bir televizyon kadar yakın olduğunu anladım. Bazen haber mi dinliyorum yoksa çok güzel komedi mi izliyorum belli değil. Benim kahkahamı duyanlar bu esprili programı izlemek için diğer odadan geldiklerinde beni bir haber izlerken buluyorlar ve kanalı değiştirdiğimi zannediyorlar. İşte bu eğlenceli konulardan ötürü son zamanlarda televizyon haberlerini ve yazılı basını daha sıklıkla izler oldum. Tirajı komik haberler gülsem mi üzülsem mi ölsem mi öldürsem mi …..
Bu haberler neler mi?… Bazılarını sizlerle de paylaşmaya çalışacağım.
Bir öğrenci başbakanın konvoyunu görünce ağzından gayriihtiyari olarak çıkan “oha” lafı yüzünden 7 saat tutuklu kaldı ve sorgulandı. Sorguda ne soruldu çok merak ediyorum. Kızcağız bu lafı ,karşısında bir anda gördüğü onlarca MERSEDES’e demediği ne malum? Mersedese oha denir mi? Dense dense deeeeh denir.
Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşmasında ağzından aaaa sesi çıktı gerisi çıkmadı. Öteki partililer hemen gerisini tamamladılar. Bu olsa olsa “Aaaaananı da al git” olabilirdi. Kemal Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açacaklarını söylediler. Sonra anlaşıldı ki Kemal Kılıçdaroğlu “Ayağını denk al “ diyecekmiş. Ama adamlar haklı aaaaa….
Taksim’de YGS’deki şifre iddialarını protesto eden 1000 kadar öğrenciye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Onlar Ygs sınavının karşısında tavır ortaya koyduklarını açıklarken, biz de kalkarız onların karşısına 5 bin, 10 bin tane genci koyarız.” demiş. Bu söyleme içerlenen(!)Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan'a "10 bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin Bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın" demiş. Değerli dostlar özellikle İstanbul’da yaşayanlar dikkat arada ezilmeyin.
Başbakan Kars’taki İnsanlık anıtına “Ucube” dedi. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay “ucube “sözüyle o anıtı değil etrafındaki kaçak yapıların kastedildiğini söylediyse de işi kıvıramadı. Ucubenin O anıt olduğu anlaşıldı. Şimdi o anıt muhtelif yerlerinden delinerek kamyonlarla musait bir yere götürülüyor.
Haaa hah hah hah tamam. Sanki heykel aaaa…. Aaaa yanlış anlamayın “ayaklanacak” diyecektim.
Bu anıtın yıkılmasını protesto eden ve bir resim galerisinde konuşma yapan bir avuç aydın ve bunların içindeki Bedri Baykam bıçakla yaralanıyor. Etrafındaki insanlar Bedri Baykam’ın rol yaptığını zannediyor. Adamcağız yaralandığını ispat için pantolonunu indiriyor, özel araç sahipleri, oralı bile değil. En sonunda bir taksici insafa gelip sanatçıyı taksiye alıyor. Ucunda para olmasa o da nafile. Bu durum bana Sivas’ta Madımak Oteli’nde Aziz Nesin’in başına gelenleri çağrıştırdı. Bu kadar duyarsız mıyız?
Usame Bin Ladin Pakistan’da Öldürüldü. ABD cesedin hiçbir ülkenin sahiplenmeyeceğini düşünerek denize attığını açıkladı. Bu durumu ben anlamadım, yorumunu siz yapın…
Adana’da gazetelere iş ilanı vererek beş bin kişiyi dolandıran cezaevi firarisi yakalanıyor. Giderayak gazetecilere ''5 bin kişi dolandırdım. Memlekette bu kadar enayi varsa ben ne yapayım. Bunun suçlusu ben değilim'' dedi. Bu durum da bende Aziz nesinin bu ülkenin %60lık oranını hatırlattı.
Başbakan AP’de konuşuyor ve Fransız bir Parlamenterin Ahmet Şık ve azınlıklar ile ilgili bir sorusuna “ Siz Fransızsınız galiba. Bu konulara da Fransızsınız” dedi. Onlar bu lafı önce anlamadılar. Bir müddet sonra başbakanın ne demek istediğini anlayarak “Sizler de Fransa’ya Türk’sünüz” diyerek yanıt verdiler.
Fransızlar Türkiye’ye gerçekten Fransız mı ne dersiniz?
Son zamanlarda bir reklam var fotoğraf çekmek isterken ark arkaya gidip pencereden aşağı düşen biri var ya hah işte o reklam.(Halk Bank reklamı) Böyle şeylerin yalnızca film ve reklamlarda olacağını düşünmüştüm. Bir gün İzmit’te bir otelde gerçekleştirilen partide alkolü fazla kaçıran E.B. ve A.Ş. dans ederken dengelerini kaybederek, 3’üncü kat penceresinden aşağıda park halindeki otomobilin üzerine düştüğünü seyrettim. Olayın biraz daha ayrıntısını anlayayım diyerek internetten bu haberi buldum olay şöyle devam ediyordu.
Gece boyunca alkolün de etkisiyle neşeyle dans eden E.B. ile A.Ş. masa üzerine çıkıp dans etmeye başladı.
Bir ara masanın sallanmasıyla dengelerini kaybeden E.B. ve A.Ş. pencereye yaslandı. Dışarı doğru açılan pencerenin mandalının kurtulmasıyla bir anda kendilerini boşlukta bulan ikili 3’üncü kattan düştü.
Aşağıda park halindeki otomobilin üzerine düşen iki gençten E.B. motor kaputunun üzerinde kalırken, A.Ş. ise kaputa çarpıp beton zemine yuvarlandı. Reklama gülmüştüm ama böyle bir olaya gülmekle üzülmek arası değişik bir duygu yaşadım.
İstanbul’da Sarıyer-Taksim arası sefer yapan İETT otobüsünde akşam saatlerinde yaşanan ilginç bir o kadar da düşündürücü olayı mağduru şöyle anlatıyor: "Kız arkadaşım yurtta kalıyor ve onu yurda yetiştirmek için biz genellikle aynı otobüsü kullanıyoruz. Dün gece de otobüse bindik. Ben kız arkadaşıma sadece sarılmıştım. Kısa bir süre sonra şoför bize dönerek, 'İnin lan arabadan, burası şey yapma yeri değil' dedi. Ben ilk önce şoke oldum. Ardından, 'Ne yapma yeri değil, açık konuş' dedim. Şoför de bana, 'Seks yapma yeri değil' cevabını verdi.
Haa haaa haaaaa HASTİR bu kadar da olmaz, olamaz…
Ne oluyor bize kaçanlar kovalayanlar, dinlenenler, dinleyenler, dikizleyenler…

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yorumlar   

 
# admin 11-05-2011 22:31
Hüseyin cok güzel... :))) Türk kanallarında haber değil bence magazin veriyorlar. Almanyada mesela akşam sekizde haberler verilir, her zaman 15 dk. sürer ve bu zamanda dümyadan ve almanya olup olanları güzelce verirler ve hava durumu ile bitirilir. Bu senelerdir böyle, hatta ben bildim bileli.

Türk kanallarında haberler bakıyorum, yok yok, kimin, yok şunun köpeği kaç defa havladı, yok arkadaşım biri cepten kedi ile kuşun bir arada gezdiklerini çekmiş, yok youtube dan görüntüler, daha neler neler.... haberle hiçmi hiç alakası olmayan şeyler bence ama bir yandanda diyorumki demekki millet izliyorda gösteriyorlar yoksa niye gösteriyorlar.. ??

Tekrardan kalemine yüreğine sağlık.

Hüseyi n
 
 
# mehmetkaraaslan 16-05-2011 10:14
Hüseyin hocam siz yine Malatya\'da bize göre rahatsınız. Biz, İstanbul\'da sanki çukur, kanal, dere azmış gibi bir de yeni kanal-la karşıkarşıyayız . geçmiş seçimlerden birinde Haliç\'i kaldırıp park yapacaklardı. şimdi İstnbul\'u denize kavuşturacaklar (!) kanalla.
yine de seçim komedisi olarak algılayıp rahat olmaya çalışıyoruz. fakat insanları şu-bu diye böldükleri gibi İstanbul\'u da kanalla bölebilirler. o zaman Şaka Kaka olur. dikkat!
 
 
# hasanaksoy 27-05-2011 22:49
Sevgili Hüseyin;

Yurdu mdan harika manzaralar süzmüşsün..
Ve hatta benim için epeyce karikatür konusu sıralamışsın..

Eline sağlık..
Hasan Aksoy
 

Yazarlarımız


IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Mehmet Karaaslan

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright