Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok

Kahramanmaraş Tarım ve hayvancılık fuarına davetime kimse icabet etmedi. Bu gün ilk gün belki önümüzdeki günlerde gelen olur diye umuyorum.
Büyük halk şairi Derviş Ali nin bir şiiri var ondan bir iki satır yazıp biraz sitem edeyim.
Müşteri olmadan gelip geçene
Gel al demeyinen aldıramazsın.
Ben köylümüze bir davetiye gönderdim zorla gel al diyemiyorum Derviş Ali nin dediği gibi.
Ama ben bu gün fuar ı gezdim izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Fuarda gerçekten çiftçinin işini kolaylaştıracak verimi artıracak birçok ürün var bunları bütün köylümüzün görmesini isterdim.
Bütün bunların ötesinde beni mutlu eden gidip görüştüğüm standlardaki görevliler bilgi paylaşıcı ve teknik olarak yaklaşım sergilediler evet ürünlerini tanıtmak 1. Planda olsa da bu ürünleri kullanmanın bir bilgi birikimi gerektirdiğinin bilincinde ve bu bilgileri güler yüzlü bir şekilde gerçekten ilgilenen kişilere sabırla aktarıyorlar.
Özellikle bir çok üründe tanıtım CD leri hazırlamışlar bu CD lerden aldım köylümüze ulaştıracağım bu CD leri izleyeceklerini umut ediyorum.
Hayvancılık konusunda Tarım makineleri, ve damla sulama konusunda detaylı bilgiler ve numuneler aldım. Köye bir gittiğimde bunları paylaşmak istiyorum.
Köye göndereceğim CD ler ve broşürler incelenirse faydası olacağına inanıyorum.
Buradan davetime katılımın olmamasının sebebini düşünmeden edemiyorum. Sorsam iş güç derler ama ben buna pek inanmıyorum. Bence heybenizi alın gelin dememden korktu bizim köylümüz.
Ben doğru ifade edemediğim için yeterince düşüncemi anlatamadığımı düşünüyorum. Heybenizi alın gelin derken bana bir şeyler getirin demek istemedim (tarhana ,Çökelek , bişi , kömbe fena olmazdı aslında) ben heybenizi alın gelinde burada fuardan bilgi alıp dolduralım demek istemiştim.
Yine hatanın bende olduğunu düşünerek edindiğim dokümanları köylümüze ulaştıracağım dilerim faydalı olur.
Saygılar
İsmet AVŞAR
 

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yorumlar   

 
# admin 28-05-2009 21:07
İsmet Abi, bu bilgileri bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Bende edindiğin bilgiler köylülerimiz için çok yararlı olacağını düşüyorum. Artık bu zamanda böyle faliyetlerde yer almak lazım.

Saygıla rımla.
 
 
# Hakan Dinçer 29-05-2009 00:46
sevgili ismet abi,
her zamanki içtenliğini espritüel yaklaşımıı ve kara mizahı aynı yazıda birleştirmişsin eline yüreğine sağlık.Senin sözcüklerinle eleştirilince insan incinmiyor bu yüzden sanırım. Bilgilerinin fuarda sana tanıtım yapanlardan fazla olduğunu biliyorum. Her zamanki tevazunla onlara hangi detaylardan yola çıkarak ne sorular sorduğunu tahmin etmek de zor değil.Paylaşıld ıkça çoğalan iki şey bilirim sevgi ve bilgi. Köyümüze duyduğun sevgiyle yürekten paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ediyoruz.
 
 
# KEVSER 29-05-2009 08:52
İsmet abi,

yazına kattığın espritüel anlayışın sitemini biraz ortadan kaldırmış. Bilgilerini ve izlenimlerini bizimle paylaşmış olmandan dolayı teşekkür ediyorum.

Bilgi paylaştıkça büyür.
 
 
# İsmet AVŞAR 29-05-2009 16:59
Kevser Hanım amacım kimseyi kırmak incitmek değil biraz sitemimde köylümüzün anlayışından o cesareti alıyorum.Bizim amacımız zamana uyum sağlamak için birleştirmek güçlendirmek ve varlığımızı mutlu başarılı devam ettirmek içindir.
Yorumu na teşekkürler.
 
 
# KEVSER 31-10-2009 10:20
İsmet Abi,

Merhaba,

Nerelerdesin ?
 

Yazarlarımız


IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Mehmet Karaaslan
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
İsmet Avşar

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright