Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yokBU SEÇİM BANA OY VERMEYİN

Seçimleri anlamaya çalışıyorum. Yardım istiyorum.

Belediye başkanlığına aday olanlar neden adaydır?

Hangi süreçten geçerek aday olurlar?

Derlerki filanca aday partisinin seçici yetkililerine “alın şu parayı (milyon dolar), bana ve meclis adaylarıma karışmayın”. İnanmayan var mı? Nasıl olur.

Aday olanlar halka hizmet için aday oluyorlarmış. İnanan var mı? Daha seçim gündemde yokken ve seçimden hemen sonra, gerçekten halk için ve halkla beraber hareket edenlere “yürü kardeşim senin gibileri çok gördük” veya “hangi halk kardeşim, eski halk yok artık” demiyorlar mıydı? Yoksa benim kulaklarımda sorun mu var?

Hasan hocam kulaklarını çınlatayım. Dediğin gibi her seçim belki binde iki bile oy alamayanların hali nedir diye düşünüyorum. İçlerinde söylediğin anlamda “anlayana aşk olsun” misali partilerin yanı sıra bence gerçek iktidar alternatifi oradan çıkacak gibi…

80 yıllık Cumhuriyet tarihinde iktidar hiç değişmemiştir. Ne var ki iktidarda olanlar değişmiştir. Hep çal-çırp-vur-al-ver-talan-soygun gibi gözüken ama aslında para sahiplerinin mallarının korunması için iktidar olmuş zevatın aldıkları maaş hariç ikramiyesidir bunlar.

Belediye meclisine aday adayı olmak için bir çok partide en az eski parayla bir milyar para yatırdılar. İçlerinden aday gösterilenler milyarlar harcıyorlar. Alacakları maaş oturum başına yüzelli lira ve ayda en fazla dört oturum. Anlayan var mı? Ben çözemedim.

Meclis üyeliğinde de ilk sıraya girmek için yarışmışlar. Onlar İmar komisyonuna giriyorlarmış. Orada olunca Noolacakki(!) anlamadım, açıklayacak olan var mı?

Benim çocuklar daha küçük, işe girmek gibi bir dertleri bu dönem yok. Benim de resmi iş istemek gibi bir amacım yok. Onun için bu seçim en soyguncu ve talancıya oyumu verecem ne dersiniz?

                            ( Şiirden anlayanların affına sığınarak )
Oy’um var alana                             Halk muhtaç olmuş kuru soğana
Soyguncuya talancıya                    Sen muhtaç olmuşsun benim oy’uma
Kızmayın dostlar                             Dur oy oy oy oy'nama
Oyun oynadım anlayana                 Yok benden sana oy, anla
 
Beni saf mı sandınız
Oy’umu alaydınız
Daha cahilken
Fırsatı kaçırmayaydınız.

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yorumlar   

 
# hasanaksoy 12-03-2009 17:42
Mehmet Hocam,
Şükür kavuşturana.
Hasan
 
 
# Hakan Dinçer 12-03-2009 23:41
mehmet abi nadasa bırakılmış tarla gibisin.Ya bir bayram var öbür bayram yoksun. Ya da seçimden seçime görür olduk yazılarını... Ama şunu da söylemeliyim ki yazının tadı taze demleme çay kıvamında olmuş.Yanında şeker niyetine bir de muhabbet olsaydı hani :)
 
 
# mehmetmenguec 24-03-2009 18:16
selamlar mehmet bey ben 12.mart yazinizi okudum burda kimi veya kimleri anlatmaya calisdin veya sitem ettin bunu anlamadim eyer bir aciklik getirirsen benim bu meragimi gidermis olursan memmun olacagim.
 
 
# mehmetkaraaslan 25-03-2009 13:07
sevgili mehmetmenguec, yazımda, var olan seçme ve seçilme yöntemine bir eleştiri yapmaya çalıştım. anlattığım durumun, bu gün aday olan birçok adaya uyduğu açık.
 
 
# admin 16-04-2009 13:36
mehmet soyguncu ve talancilar yine cogu yerlerde götürdü, dogru söyle, kime verdin oyunu?? :)
 
 
# Mehmet Karaaslan 16-04-2009 14:40
Oyumu kime verdiğimi yakında açıklayacağım. İnanın tahmin edemezsiniz. İsterseniz bir tahminde bulunun bakalım tutacak mı?
 
 
# Hakan Dinçer 16-04-2009 22:41
tahminimi sorsaydın emek partisi derdim.Hadi CHP olsun diyecektim ama madem tahminlerim dışında bir yere verdin. Söyleyeyim MHP ye vermiş olabilirsin ya da acıma hissiyatında harekete geçip gaflet ve delalet içine düşüp BBP ye vermiş olabilirsin ama asıl tahmin etmediğim partiyi soracak olursan Sen AKP ye vermiş olmalısın
 

Yazarlarımız


IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
Mehmet Karaaslan
IMAGE
Süleyman Kılıç

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright