Giriş

Powered By Saaraan

Haber Listesi

Kayıt ol

IsakoyuBOOK

Yeni üyeler

 • ERENLER
 • asiduh
 • uzidunun
 • egabicy
 • itumy

Etkinklikler

Etkinlik yok
HAYIR OLUR İNŞALLAH.
Hüseyin Kardeşimiz güzel bir yazı yazmış.”Rüya Gördük Suç mu İşledik” diye.
Güzel bir rüya görmüş önce yorum yazdım sonra yazılacak çok şeylerin olduğunu düşünerek uzun uzadıya yazayım dedim düşündüklerimi.
Paylaşayım dostlarla, bakalım sizler ne diyeceksiniz.
Rüya gördüm denince “Hayır olur inşallah “ denirdi .Rüyayı gören de “Hayra karşı gelesin” derdi.
Rüya biraz karışık kuruşuk olunca da büyükler “….ıçın açıkta kalmış” derlerdi.
Bu rüyayı milletimizin hepsi görüyor, rüya aleminde yaşar olduk. Çünkü toplum olarak geleceğe yönelik her türlü beklentilerimizi ya hayal ediyoruz ya da rüyamızda görüyoruz. Geleceği düşünemeyip şu anı kurtarabilmenin hesabını yapıyoruz . Biraz sonra ne olacak bilemiyoruz. Ani bir ekonomik kriz olur, biteriz. Çiftçinin durumu malum mal ettiği fiyata satamıyor. İşçiyi hiç karıştırmayalım.
Enflasyon bize düşler aleminde nasıl anlatılıyor. Gerçekte ne durumda ? Bunları görüp düşünüp paylaşıyorsan Ergenekon çarpıyor. Bunlardan uzak durup rüyamızı görmeye devam edelim.
Rüyamızı görelimde sıcak yorganla güzel rüya görelim diyoruz ancak ülkemizin bütün insanları kabus gibi rüyalar görüyor.
Yanında yatan yorganı üstüne çekiyor ya da yorgan küçük. Sıradan vatandaşların ..ıçı açıkta kalıyor kabusa dönüşüyor rüyalar.
Bu millet bu rüyaları her zaman görüyor niye mi? ..ıçı hiç kapanmadı da ondan. Rüya görmek suç değil elbet ,ancak ..ıçının açıkta olduğunun farkında olmamak suç. Bu kabus u niye görüyorum dememek suç.
Kabusu biz görmüyoruz ..ıçımızı açıkta bırakarak rüyamızı kabusa döndürenlerde suç.
 
Saygılar 
İsmet AVŞAR

** Yorum için üyelik şart -- Yorum yapmak istiyorsan siteye giriş yap.

Yorumlar   

 
# huseyindincer 06-10-2008 21:10
ismet abi,
her şeyden önce senin gibi değerli bir insanı aramızda görmekten son derece mutlu oldum.senin gibi daha çok değerli insanların da aramıza zamanla katılacağını umuyorum.bu güzel yazından sonra yazdıklarımı tekrar bir gözden geçirme gereği duydum. çünkü yazdıklarımızın dikkatle okunduğunu ve bundan sonraki yazacaklarımızı daha ince elenip sık dokumamız gerektiğini anladım. senin olaylara farklı bakış açıların bu köşeyi daha farklı kılacağını biliyorum.
 
 
# Hakan Dinçer 07-10-2008 00:27
herkesin çocukluğunda benzemek istediği birileri vardır. Buna özdeşlik kurma diyoruz.Ben de ismet abiye benzemek isterdim.Onun esprili neşeli samimi sıcak yaklaşımları bir başka diyara taşırdı beni.Ayrıca ciddiyetin gülmemek olmadığını ilk ondan öğrendim.İnsan kahkahalar atarken de ciddi olabilirmiş meğer.Hep ona benzemeye çalışırdık.Hüse yin abim ismet abiye kendini beğendirmek için sazı daha çok geliştirirdi.Be n de ders notlarımı yüksek tutar onun beni taktir ettiği davranışlarımı daha da bir göstermek için yarışırdım.Yıll ar sonra taek wan do yu bile ona benzemek için yaptığımı bu gün itiraf edebilirim.Çünk ü o karateciydi
İyi ki geldin ismet abi sana yazabilecek çok şey var ama senden edindiğim zenginliği kelimere sığdırmak sana haksızlık olur
aynı köşede yazmak çocukluğumda yanında olmak hissini bana yaşattı yepyeni yazılarını büyük bir heyecan ve merak içinde bekliyorum sevgilerimle
 
 
# İsmet AVŞAR 07-10-2008 08:55
Hakan Merhaba Senin tarafından beğenilmek beni gururlandırdı ilgine teşekkürler.
 
 
# İsmet AVŞAR 07-10-2008 08:56
Hüseyin yorumun benim için önemliydi.
Beğe nilmem beni mutlu etti teşekkürler.
 
 
# H.Huseyin 09-10-2008 00:52
Arkadas bastan belirteyimde;be lki karistiriyor olabilirim ama hic sanmiyorum karistiracagimi , herneyse konu: Ismet arkadas sizle ben Istanbulda Kagithane eregitimde tanistik, ben Metris sonrasi apar topar gelmistim,sizin le orada tanismis ve birkac gün üst üste uzun uzun sohbetler etmistik,Sevgil i Ismet; inaninki ben o birkac günü askerligin güzel anilarindan kabul ediyorum. siz cavus talimgah bölügünün önde gelen ayricaliklali cavuslarindandi niz ve sizin son günlerinizdi... Ben sizden sonra ücer ay arayla bes ayri yer degistirerek askerligi tamamlayabildim , ve daha sonra cok farkli mecra ve maceralardan sonra yurt disina ciktim,birkac ayri ülke sonrasi, göller ve uykulu kasabalar ülkesi Isvicreye yerlestim. Gecmis `hayal` oldu ve yillar sonrada `sanal`dünyada karsilastik ee buda güzel. Ismet arkadas o kisa karsilasmamizda ne kadar tanistik bilemiyorum ama bundan gayri ben sizi köse yazilarinizdan daha iyi taniyacagimi umuyorum. Size ve Köyümüzün sitesine emegi gecenlere sevgi ve selamlarimi yolluyor basarilar diliyorum. H.Hüseyin
 
 
# İsmet AVŞAR 09-10-2008 07:33
Merhaba Arkadaş doğru ben kağıthanede askedim ancak sizi hatırlayamadım. Kusura bakmayın 22 yıl geçti.
Değelend irmeleriniz için çok teşekkür ediyorum.Görüşm ek dileğiyle.
Sela mlar
İsmet
 
 
# hasanaksoy 19-10-2008 22:21
Sn. İsmet AVŞAR;
Aramıza ( bıyıklılar kervanına ) hoş geldin.

Hasan AKSOY
 
 
# İsmet AVŞAR 20-10-2008 09:33
Hoş Bulduk Teşekkürler ilginize
 
 
# sorog44 27-10-2008 11:40
merhaba ismet abi yazın çok güzel olmuş eline sağlık.sennide burada görmek çok güzel.fakir dinçer
 
 
# İsmet AVŞAR 05-11-2008 08:07
Teşekkürler Fakir
 
 
# Hakan Dinçer 29-11-2008 21:51
İsmet abi bu yazını okuduk. Üstelik ne kadar sevildiğinin farkındasındır. Yeni yazını okumak istiyorum lütfen sizden yeni yazı bekliyorum
 
 
# Hakan Dinçer 20-03-2009 23:47
değerli ismet abi ,
proje üretme potansiyelinden hiç şüphem yoktu ama bu projeleri anlatmaya bile mecalin kalmadığını görüyorum. Senden feyz almayı beklerken yaşlanmaya başladığını gördüm . Bir köşede tek atımlık barutun varmış meğer . Bir insanın yaşlılığı onun icraatlarının azalması ve gittikçe tarih sahnesinde etkisiz eleman olarak yer almaya başladığı günlerin geldiğinde anlaşılırmış . Senin ne büyük bir potansiylel enerji olduğunu biliyorum. Potansiyel enerjini kinetik enerjiye dönüştürmenin vakti gelip de geçiyor. Köylümüze yönelik çok güzel projelerin var bunları unuttun mu diye düşünmeden edemiyorum. Eeee sanırım yaşlılık başa bela ...:))))
 

Yazarlarımız


IMAGE
Hüseyin Dinçer
IMAGE
Hasan Aksoy
IMAGE
Kevser Aydın
IMAGE
İsmet Avşar
IMAGE
Hueseyin Aksoy
IMAGE
Hakan Dinçer
IMAGE
Süleyman Kılıç
IMAGE
Mehmet Karaaslan

Son yorumlar

 • 30.07.2014 09:02
  abdal musa lokmasında köy müzesini faliyete geçeçek

  Devamını oku...

   
 • 28.07.2014 08:08
  Hasan Abi, egemegine saglik, cok güzel olmus :)

  Devamını oku...

Copyright